Tanításon kívüli szabadidő hasznos eltöltése iskolánkban

„Az iskola több, mint a tanórákat leadó intézmény.”

Kaposi József

„A modern oktatási rendszerek egyik fő jellemzője, hogy az iskola mind jobban átfogja a tanulók egész élettevékenységét, s ennek jegyében gazdag lehetőséget biztosít a szabadidő értelmes eltöltésére.”

Mihály Ildikó

Iskolánkban próbáljuk vonzóvá tenni és az életkori sajátosságokhoz illeszkedő módon segíteni a diákokat abban, hogy szabadidejükben sportoljanak, pihenjenek, és sokféle, az iskolai tananyagot kiegészítő ismereteket szerezzenek.
Igyekszünk diákjainknak változatos szabadidő-lehetőségeket –és élményeket nyújtani, melyeket későbbi életükben is hasznosítani tudnak.

Iskolai szabadidős programjaink céljai:
-kíváncsiság felébresztése,
-közösségi élmények gyarapítása iskolán belül és iskolán kívül,
–tudományos, művészeti, kulturális, sport tevékenységi formák megismerése.

Iskolai szabadidő eltöltése:

Könyvtár:
17 000 kötetből álló könyvtár áll a diákok rendelkezésére. Szakmai könyveken kívül nagyon népszerűek tanulóink körében a szakmai folyóiratok. Kellemes hangulatú könyvtárunkban nem csak kölcsönözni lehet a könyveket, folyóiratokat, hanem helyben is olvashatják diákjaink a kölcsönzött műveket.

Informatika:
Informatika tantermünket tanítás után is igénybe vehetik tanulóink.

Sport:
tornatermünk és konditermünk a tanítási órákon kívül is tanulóink rendelkezésére állnak. Sportköreink az atlétika, a kosárlabda, a labdarúgás területén biztosítják a testedzést, a versenyekre való felkészülést és a szabadidő hasznos eltöltését.

Szakkörök:
Ebben a tanévben elsősorban a tanulói érdeklődés alapján szervezte az iskola az indítandó szakköröket. Az elmúlt évhez viszonyítva csökkent a szakkörök száma, de a működő szakkörökben

·        Vadgazda

·        Horgász

·        Íjász

·        Preparátor

komoly érdeklődés mellett tartalmas munka folyik.

Iskolán kívüli szabadidő eltöltése:

Színházlátogatás:
Évek óta vásárolják /50 %-os alapítványi támogatással/ diákjaink a Tömörkény István bérletet, amellyel középiskolásoknak szóló színdarabokat nézhetnek meg.

Nyaranta Erdész –vadásztábor a Bakonyban /Huszárokelőpuszta/:
Tanulóinkat szaktanárok kísérik el. Minden osztályból jelentkezhetnek „táborlakónak” a diákjaink közül. Az 1 hetes tábor ideje alatt a vendéglátó erdészek lehetőséget teremtenek megismerni az ott folyó erdőgazdálkodási munkát.

A táborban a tanulók megismerkednek az erdők sokoldalú hasznosításával, erdőtelepítéssel. Erdővédelmi munkákban vesznek részt. Esténként kiülnek magaslesre. A táborban töltött 1 hét alatt gyakorolják az erdészetileg fontosabb növény, madár és állatfajok felismerését. Szép és maradandó élményekkel szoktak visszatérni Szegedre tanulóink.

Az elmúlt tanévben a sokrétű szabadidős programokon vettek részt tanulóink, a teljesség igénye nélkül egy kis ízelítő:

-Kutatók éjszakája /SZTE Növénybiológia Tanszékén voltunk./
-Szent-Györgyi Emlékszoba megtekintése.
-Művészeti Fesztivál /Nézőkként és szereplőkként is jelen voltak diákjaink./
-Általános –és középiskolások téli szabadidős kerékpározása.
-Egészségnap /Rotaract Club által szervezett program/.
-Középiskolai társintézményben tartott biológia előadás. /címe: Az élővilág keletkezésének dilemmái/
-Korcsolyázás a műjégpályán.
-Tekézés a PICK Klubban.
-Nagy Árvíz emlékére szervezett emlékséta. /szervező: Idegenvezetők és Országjárók Dél-Alföldi Egyesülete/
-Agórában előadást hallgattunk az Internet veszélyeiről.