ERDÉSZTECHNIKUS szakképzés ÉRETTSÉGI utáni képzés Erdészet és vadgazdálkodás ágazatban.

TÁJÉKOZTATÓ

a nappali tagozatos érettségi utáni Erdészeti és vadgazdálkodási technikus

(OKJ 54 623 01) szakmai képzésünkről

Kiss Ferenc Erdészeti Szakgimnázium főépülete 6721 Szeged, József Attila sugárút 26.

Miért legyek Erdésztechnikus?

Az erdészeket köztisztelet övezi, az erdészek a szabadban, friss levegőn a zöld jövőt építik. Az erdészek munkája nagyon változatos, természetközeli látásmódot igényel. Sokrétű tevékenységükkel, amely szervező, műszaki, erdősítési, ápolási, fakitermelési munkákat is felölel, a fenntartható fejlődést szolgálják. Az erdőgazdálkodáshoz szorosan kapcsolódik a vadgazdálkodás, vadászat, hogy az erdőben az egészséges biológiai egyensúly fenntartása biztosított legyen.
Az érettségi utáni erdésztechnikus szakképzésben 2 év alatt a szakmai ismeretek széles skáláját tanítjuk. Ez a mezőgazdasági szakmacsoportban, az erdészet és vadgazdálkodás ágazati képzésben valósul meg. A végzett tanulóink nem mindennapi szakma birtokosai lesznek; erdésztechnikusként a magyar erdők szép ügyét szolgálják.

Tekintse meg iskolafilmünket:

A képzéssel kapcsolatos információk:

A képzés időtartama: 2 év

A képzési formára azoknak a fiatalok jelentkezését várjuk

• akik rendelkeznek érettségi bizonyítvánnya
  • akik még nem töltötték be a 23. életévüket

A felvétel esetén kollégiumi elhelyezés a Szeged Városi Kollégium tagintézményében biztosított.

A képzés nappali tagozatos, iskolarendszerű oktatás.

Felvételi vizsga nincs.

A képzés zárásaként erdésztechnikus vizsgát kell tenni.

A vizsga megkezdésének feltétele a „B” (személygépkocsi), vagy „T” (mezőgazdasági vontató) kategóriás gépjárművezetői jogosítvány. A jogosítvány a képzési idő alatt is megszerezhető, a képesítő vizsga megkezdéséig.

Az Erdésztechnikus végzettséggel erdőgazdálkodási, vadgazdálkodási, természetvédelmi munkaterületen lehet elhelyezkedni. Az Erdésztechnikus végzettséggel önálló erdészeti, vadászati, faipari és kertészeti vállalkozói tevékenység is folytatható. A 2 éves képzés során széleskörű vadászati, vadgazdálkodási tanulmányokat is folytatnak az idejáró diákok. Gyakorlatokon szervezett vadászatokon, lövészeteken ismerkednek a vadásztatással, helyes fegyverhasználattal, vadászati etikával.

Az iskola tanulóinak biztosított a vadásztanfolyamon való kedvezményes részvétel, mely során vadászvizsgát is tehetnek.

A képzés során oktatott tantárgyak:

13. évfolyamon

Erdőműveléstan
Foglalkozási alapismeretek
Foglalkoztatást segítő idegen nyelv
Erdővédelemtan
Erdőhasználattan
Vadászattan
Vadgazdálkodástan
Élőhelygazdálkodás
Erdőgazdasági géptan
Erdőrendezéstan
Üzemgazdasági ismeretek
Szakmai gyakorlat

Bővebb információt az iskola pedagógiai programjának 44.oldalán talál!

A jelentkezéshez szükséges okmányok:

• kitöltött jelentkezési lap
  • érettségi bizonyítvány
  • orvosi igazolás egészségügyi alkalmasságról (Egészségügyi alkalmassági követelmények: Brunner Péter: Orvosi útmutató 1998. c. könyve szerint. Kizáró ok pl. epilepszia, színtévesztés, cukorbetegség, nagyot hallás, 5D feletti szemüvegviselés.)
  • nyilatkozat már meglévő szakképesítésről (szakmunkás-bizonyítvány és oklevél, ha a jelentkező ilyennel rendelkezik)

JELENTKEZÉSI LAP Erdészeti és vadgazdálkodási technikus (OKJ 54 623 01) 1 éves képzésre

JELENTKEZÉSI LAP Erdészeti és vadgazdálkodási technikus (OKJ 54 623 01) 2 éves képzésre

(a képzés abban az esetben 1 éves, ha a jelentkező rendelkezik szakmai érettségi vizsgával HA nem rendelkezik, akkor a képzés 2 éves)

Kérjük, hogy a kitöltött jelentkezési lapot postai úton a Kiss Ferenc Erdészeti Szakgimnázium 6721 Szeged, József Attila sgt. 26. címre küldjék.

Szkennelt jelentkezési lapokat az iskola hivatalos e-mail címére: igazgato(kukac)kissf-szeged.sulinet.hu várunk.

Érdeklődés esetén, kérjük vegye fel velünk a kapcsolatot az alábbi űrlap kitöltésével!

Ha további információra van szüksége, kérjük írja meg nekünk és kattintson a KÜLDÉS ikonra!