ERDÉSZTECHNIKUS szakképzés ÉRETTSÉGI utáni képzés Erdészet és vadgazdálkodás ágazatban.

TÁJÉKOZTATÓ
a nappali tagozatos érettségi utáni 2 éves

Erdésztechnikus (OKJ: 54 623 02)

szakmai képzésünkről

Nyílt napok:

2018.november 07. szerda 15:00 óra
2018.december 05. szerda 15:00 óra
2019.január 09. szerda 15:00 óra

Írásbeli felvétei vizsga: 2019. január 19. szombat 10:00 (központi írásbeli vizsga)

Jelentkezés a központi írásbeli felvétei vizsgára 2018.december 8-ig

Helyszín: Kiss Ferenc Erdészeti Szakgimnázium főépülete 6721 Szeged, József Attila sugárút 26.

Miért legyek Erdésztechnikus?

Az erdészeket köztisztelet övezi, az erdészek a szabadban, friss levegőn a zöld jövőt építik. Az erdészek munkája nagyon változatos, természetközeli látásmódot igényel. Sokrétű tevékenységükkel, amely szervező, műszaki, erdősítési, ápolási, fakitermelési munkákat is felölel, a fenntartható fejlődést szolgálják. Az erdőgazdálkodáshoz szorosan kapcsolódik a vadgazdálkodás, vadászat, hogy az erdőben az egészséges biológiai egyensúly fenntartása biztosított legyen.
Az érettségi utáni erdésztechnikus szakképzésben 2 év alatt a szakmai ismeretek széles skáláját tanítjuk. Ez a mezőgazdasági szakmacsoportban, az erdészet és vadgazdálkodás ágazati képzésben valósul meg. A végzett tanulóink nem mindennapi szakma birtokosai lesznek; erdésztechnikusként a magyar erdők szép ügyét szolgálják.

Tekintse meg iskolafilmünket:

A képzéssel kapcsolatos információk:

A képzés időtartama: 2 év

A képzési formára azoknak a fiatalok jelentkezését várjuk,
• akik rendelkeznek érettségi bizonyítvánnyal
• akik még nem töltötték be a 23. életévüket

A felvétel esetén kollégiumi elhelyezés a Szeged Városi Kollégium tagintézményében biztosított.

A képzés nappali tagozatos, iskolarendszerű oktatás.

Felvételi vizsga nincs.

A képzés zárásaként erdésztechnikus vizsgát kell tenni.

A vizsga megkezdésének feltétele a „B” (személygépkocsi), vagy „T” (mezőgazdasági vontató) kategóriás gépjárművezetői jogosítvány. A jogosítvány a képzési idő alatt is megszerezhető, a képesítő vizsga megkezdéséig.

Az Erdésztechnikus végzettséggel erdőgazdálkodási, vadgazdálkodási, természetvédelmi munkaterületen lehet elhelyezkedni.

Az Erdésztechnikus végzettséggel önálló erdészeti, vadászati, faipari és kertészeti vállalkozói tevékenység is folytatható.

A 2 éves képzés során széleskörű vadászati, vadgazdálkodási tanulmányokat is folytatnak az idejáró diákok. Gyakorlatokon szervezett vadászatokon, lövészeteken ismerkednek a vadásztatással, helyes fegyverhasználattal, vadászati etikával.

Az iskola tanulóinak biztosított a vadásztanfolyamon való kedvezményes részvétel, mely során vadászvizsgát is tehetnek.

A jelentkezéshez szükséges okmányok:

• kitöltött jelentkezési lap (honlapunkról letölthető)
• érettségi bizonyítvány
• orvosi igazolás egészségügyi alkalmasságról (Egészségügyi alkalmassági követelmények: Brunner Péter: Orvosi útmutató 1998. c. könyve szerint. Kizáró ok pl. epilepszia, színtévesztés, cukorbetegség, nagyot hallás, 5D feletti szemüvegviselés.)
• nyilatkozat már meglévő szakképesítésről (szakmunkás-bizonyítvány és oklevél, ha a jelentkező ilyennel rendelkezik)

A képzés során oktatott tantárgyak:

13. évfolyamon

-Erdőműveléstan
-Foglalkozási alapismeretek
-Foglalkoztatást segítő idegen nyelv
-Erdővédelemtan
-Erdőhasználattan
-Vadászattan
-Vadgazdálkodástan
-Élőhelygazdálkodás
-Erdőgazdasági géptan
-Erdőrendezéstan
-Üzemgazdasági ismeretek
-Szakmai gyakorlat

Bővebb információt az iskola pedagógiai programjának 44.oldalán talál!

Érdeklődés esetén, kérjük vegye fel velünk a kapcsolatot az alábbi űrlap kitöltésével!

Ha további információra van szüksége, kérjük írja meg nekünk és kattintson a KÜLDÉS ikonra!