preloder

ERDÉSZTECHNIKUS szakképzés ÉRETTSÉGI utáni képzés Erdészet és vadgazdálkodás ágazatban.

TÁJÉKOZTATÓ
a nappali tagozatos érettségi utáni 2 éves

Erdésztechnikus (OKJ: 54 623 02)

szakmai képzésünkről

Nyílt nap:

2018. január 17. (szerda) 15,00

2018. február 21. (szerda) 10,00

2018. március 21. (szerda) 10,00

2018. április 13. (péntek) 16,00 (Szakmák éjszakája)

2018. április 16. (hétfő) 8,00 (Kiss Ferenc Nap)

2018.június 27. (szerda) 10,00

2018.augusztus 8. (szerda) 10,00

Helyszín: Kiss Ferenc Erdészeti Szakgimnázium főépülete 6721 Szeged, József Attila sugárút 26.

Miért legyek Erdésztechnikus?

Az erdészeket köztisztelet övezi, az erdészek a szabadban, friss levegőn a zöld jövőt építik. Az erdészek munkája nagyon változatos, természetközeli látásmódot igényel. Sokrétű tevékenységükkel, amely szervező, műszaki, erdősítési, ápolási, fakitermelési munkákat is felölel, a fenntartható fejlődést szolgálják. Az erdőgazdálkodáshoz szorosan kapcsolódik a vadgazdálkodás, vadászat, hogy az erdőben az egészséges biológiai egyensúly fenntartása biztosított legyen.
Az érettségi utáni erdésztechnikus szakképzésben 2 év alatt a szakmai ismeretek széles skáláját tanítjuk. Ez a mezőgazdasági szakmacsoportban, az erdészet és vadgazdálkodás ágazati képzésben valósul meg. A végzett tanulóink nem mindennapi szakma birtokosai lesznek; erdésztechnikusként a magyar erdők szép ügyét szolgálják.

Tekintse meg iskolafilmünket:

A képzéssel kapcsolatos információk:

A képzés időtartama: 2 év

A képzési formára azoknak a fiatalok jelentkezését várjuk,
• akik rendelkeznek érettségi bizonyítvánnyal
• akik még nem töltötték be a 23. életévüket

A felvétel esetén kollégiumi elhelyezés a Szeged Városi Kollégium tagintézményében biztosított.

A képzés nappali tagozatos, iskolarendszerű oktatás.

Felvételi vizsga nincs.

A képzés zárásaként erdésztechnikus vizsgát kell tenni.

A vizsga megkezdésének feltétele a „B” (személygépkocsi), vagy „T” (mezőgazdasági vontató) kategóriás gépjárművezetői jogosítvány. A jogosítvány a képzési idő alatt is megszerezhető, a képesítő vizsga megkezdéséig.

Az Erdésztechnikus végzettséggel erdőgazdálkodási, vadgazdálkodási, természetvédelmi munkaterületen lehet elhelyezkedni.

Az Erdésztechnikus végzettséggel önálló erdészeti, vadászati, faipari és kertészeti vállalkozói tevékenység is folytatható.

A 2 éves képzés során széleskörű vadászati, vadgazdálkodási tanulmányokat is folytatnak az idejáró diákok. Gyakorlatokon szervezett vadászatokon, lövészeteken ismerkednek a vadásztatással, helyes fegyverhasználattal, vadászati etikával.

Az iskola tanulóinak biztosított a vadásztanfolyamon való kedvezményes részvétel, mely során vadászvizsgát is tehetnek.

A jelentkezéshez szükséges okmányok:

• kitöltött jelentkezési lap (honlapunkról letölthető)
• érettségi bizonyítvány
• orvosi igazolás egészségügyi alkalmasságról (Egészségügyi alkalmassági követelmények: Brunner Péter: Orvosi útmutató 1998. c. könyve szerint. Kizáró ok pl. epilepszia, színtévesztés, cukorbetegség, nagyot hallás, 5D feletti szemüvegviselés.)
• nyilatkozat már meglévő szakképesítésről (szakmunkás-bizonyítvány és oklevél, ha a jelentkező ilyennel rendelkezik)

A képzés során oktatott tantárgyak:

13. évfolyam
• Állattan
• Műszaki alapismeretek
• Termőhelyismerettan
• Növénytan
• Erdőműveléstan
• Erdőhasználattan
• Vadászattan
• Erdészeti géptan
• Erdőbecsléstan
14. évfolyam
• Foglalkoztatási alapismeretek
• Erdőműveléstan
• Erdővédelemtan
• Erdőhasználattan
• Vadgazdálkodástan
• Élőhely-gazdálkodás
• Erdőgazdasági géptan
• Erdőrendezéstan
• Üzemgazdasági ismeretek

Jelentkezési határidő:  2018. június 30.

A jelentkezési lap az iskolánk honlapjáról letölthető 2018. június 1-tól

A jelentkezési lapot kérés esetén e-mailben vagy postán elküldjük .

Pótjelentkezés: 2018. augusztus 15.

Érdeklődés esetén, kérjük vegye fel velünk a kapcsolatot az alábbi űrlap kitöltésével!

Ha további információra van szüksége, kérjük írja meg nekünk és kattintson a KÜLDÉS ikonra!