ERDÉSZTECHNIKUS szakképzés ÉRETTSÉGI utáni képzés Erdészet és vadgazdálkodás ágazatban.

TÁJÉKOZTATÓ
a nappali tagozatos érettségi utáni 2 éves

Erdésztechnikus (OKJ: 54 623 02)

szakmai képzésünkről

Nyílt nap:
2018. január 17. (szerda) 15,00
2018. február 21. (szerda) 10,00
2018. március 21. (szerda) 10,00
2018. április 09. (hétfő) 8,00 (Kiss Ferenc Nap)
2018. április 13. (péntek) 16,00 (Szakmák éjszakája)

Helyszín: Kiss Ferenc Erdészeti Szakgimnázium főépülete 6721 Szeged, József Attila sugárút 26.

Miért legyek Erdésztechnikus?

Az erdészeket köztisztelet övezi, az erdészek a szabadban, friss levegőn a zöld jövőt építik. Az erdészek munkája nagyon változatos, természetközeli látásmódot igényel. Sokrétű tevékenységükkel, amely szervező, műszaki, erdősítési, ápolási, fakitermelési munkákat is felölel, a fenntartható fejlődést szolgálják. Az erdőgazdálkodáshoz szorosan kapcsolódik a vadgazdálkodás, vadászat, hogy az erdőben az egészséges biológiai egyensúly fenntartása biztosított legyen.
Az érettségi utáni erdésztechnikus szakképzésben 2 év alatt a szakmai ismeretek széles skáláját tanítjuk. Ez a mezőgazdasági szakmacsoportban, az erdészet és vadgazdálkodás ágazati képzésben valósul meg. A végzett tanulóink nem mindennapi szakma birtokosai lesznek; erdésztechnikusként a magyar erdők szép ügyét szolgálják.

Tekintse meg iskolafilmünket:

A képzéssel kapcsolatos információk:

A képzés időtartama: 2 év

A képzési formára azoknak a fiatalok jelentkezését várjuk,
• akik rendelkeznek érettségi bizonyítvánnyal
• akik még nem töltötték be a 23. életévüket

A felvétel esetén kollégiumi elhelyezés a Szeged Városi Kollégium tagintézményében biztosított.

A képzés nappali tagozatos, iskolarendszerű oktatás.

Felvételi vizsga nincs.

A képzés zárásaként erdésztechnikus vizsgát kell tenni.

A vizsga megkezdésének feltétele a „B” (személygépkocsi), vagy „T” (mezőgazdasági vontató) kategóriás gépjárművezetői jogosítvány. A jogosítvány a képzési idő alatt is megszerezhető, a képesítő vizsga megkezdéséig.

Az Erdésztechnikus végzettséggel erdőgazdálkodási, vadgazdálkodási, természetvédelmi munkaterületen lehet elhelyezkedni.

Az Erdésztechnikus végzettséggel önálló erdészeti, vadászati, faipari és kertészeti vállalkozói tevékenység is folytatható.

A 2 éves képzés során széleskörű vadászati, vadgazdálkodási tanulmányokat is folytatnak az idejáró diákok. Gyakorlatokon szervezett vadászatokon, lövészeteken ismerkednek a vadásztatással, helyes fegyverhasználattal, vadászati etikával.

Az iskola tanulóinak biztosított a vadásztanfolyamon való kedvezményes részvétel, mely során vadászvizsgát is tehetnek.

A jelentkezéshez szükséges okmányok:

• kitöltött jelentkezési lap (honlapunkról letölthető)
• érettségi bizonyítvány
• orvosi igazolás egészségügyi alkalmasságról (Egészségügyi alkalmassági követelmények: Brunner Péter: Orvosi útmutató 1998. c. könyve szerint. Kizáró ok pl. epilepszia, színtévesztés, cukorbetegség, nagyot hallás, 5D feletti szemüvegviselés.)
• nyilatkozat már meglévő szakképesítésről (szakmunkás-bizonyítvány és oklevél, ha a jelentkező ilyennel rendelkezik)

A képzés során oktatott tantárgyak:

13. évfolyam
• Állattan
• Műszaki alapismeretek
• Termőhelyismerettan
• Növénytan
• Erdőműveléstan
• Erdőhasználattan
• Vadászattan
• Erdészeti géptan
• Erdőbecsléstan
14. évfolyam
• Foglalkoztatási alapismeretek
• Erdőműveléstan
• Erdővédelemtan
• Erdőhasználattan
• Vadgazdálkodástan
• Élőhely-gazdálkodás
• Erdőgazdasági géptan
• Erdőrendezéstan
• Üzemgazdasági ismeretek

Jelentkezési határidő:  2018. június 30.

A jelentkezési lap az iskolánk honlapjáról letölthető 2018. június 1-tól

A jelentkezési lapot kérés esetén e-mailben vagy postán elküldjük .

Pótjelentkezés: 2018. augusztus 15.

Érdeklődés esetén, kérjük vegye fel velünk a kapcsolatot az alábbi űrlap kitöltésével!

Ha további információra van szüksége, kérjük írja meg nekünk és kattintson a KÜLDÉS ikonra!