Tájékoztató az Erdésztechnikus (OKJ 54 623 02) képzésről

Tájékoztató az Erdésztechnikus (SZJSZ 5 0821 17 02) képzésről

Kiss Ferenc Erdészeti Technikum főépülete 6721 Szeged, József Attila sugárút 26.

Miért legyek Erdésztechnikus?

Az erdészeket köztisztelet övezi, az erdészek a szabadban, friss levegőn a zöld jövőt építik. Az erdészek munkája nagyon változatos, természetközeli látásmódot igényel. Sokrétű tevékenységükkel, amely szervező, műszaki, erdősítési, ápolási, fakitermelési munkákat is felölel, a fenntartható fejlődést szolgálják. Az erdőgazdálkodáshoz szorosan kapcsolódik a vadgazdálkodás, vadászat, hogy az erdőben az egészséges biológiai egyensúly fenntartása biztosított legyen.
Az érettségi utáni erdésztechnikus szakképzésben 2 év alatt a szakmai ismeretek széles skáláját tanítjuk. Ez a mezőgazdasági szakmacsoportban, az erdészet és vadgazdálkodás ágazati képzésben valósul meg. A végzett tanulóink nem mindennapi szakma birtokosai lesznek; erdésztechnikusként a magyar erdők szép ügyét szolgálják.

Tekintse meg iskolafilmünket:

A képzéssel kapcsolatos információk:

A képzés időtartama: 1 illetve 2 év

A képzési formára azoknak a fiatalok jelentkezését várjuk:

• akik rendelkeznek érettségi bizonyítvánnyal
  • akik még nem töltötték be a 23. életévüket

A felvétel esetén kollégiumi elhelyezés a Szeged Városi Kollégium tagintézményében biztosított.

A képzés nappali tagozatos, iskolarendszerű oktatás.

Felvételi vizsga nincs.

A képzés zárásaként erdésztechnikus vizsgát kell tenni.

A vizsga megkezdésének feltétele a „B” (személygépkocsi), vagy „T” (mezőgazdasági vontató) kategóriás gépjárművezetői jogosítvány. A jogosítvány a képzési idő alatt is megszerezhető, a képesítő vizsga megkezdéséig.

Az Erdésztechnikus végzettséggel erdőgazdálkodási, vadgazdálkodási, természetvédelmi munkaterületen lehet elhelyezkedni. Az Erdésztechnikus végzettséggel önálló erdészeti, vadászati, faipari és kertészeti vállalkozói tevékenység is folytatható. A 2 éves képzés során széleskörű vadászati, vadgazdálkodási tanulmányokat is folytatnak az idejáró diákok. Gyakorlatokon szervezett vadászatokon, lövészeteken ismerkednek a vadásztatással, helyes fegyverhasználattal, vadászati etikával.

Az iskola tanulóinak biztosított a vadásztanfolyamon való kedvezményes részvétel, mely során vadászvizsgát is tehetnek.

A képzés során oktatott tantárgyak:

13. évfolyamon

Erdőműveléstan
Foglalkozási alapismeretek
Foglalkoztatást segítő idegen nyelv
Erdővédelemtan
Erdőhasználattan
Vadászattan
Vadgazdálkodástan
Élőhelygazdálkodás
Erdőgazdasági géptan
Erdőrendezéstan
Üzemgazdasági ismeretek
Szakmai gyakorlat

Bővebb információt az iskola pedagógiai programjának 44.oldalán talál!

A jelentkezéshez szükséges okmányok:

• kitöltött jelentkezési lap
  • érettségi bizonyítvány
  • orvosi igazolás egészségügyi alkalmasságról (Egészségügyi alkalmassági követelmények: Brunner Péter: Orvosi útmutató 1998. c. könyve szerint. Kizáró ok pl. epilepszia, színtévesztés, cukorbetegség, nagyot hallás, 5D feletti szemüvegviselés.)
  • nyilatkozat már meglévő szakképesítésről (szakmunkás-bizonyítvány és oklevél, ha a jelentkező ilyennel rendelkezik)

Felvételi tájékoztató a 2020-2021-es tanévre

A képzés abban az esetben 1 éves, ha a jelentkező rendelkezik szakmai érettségi vizsgával HA nem rendelkezik, akkor a képzés 2 éves.

JELENTKEZÉSI LAP Erdésztechnikus (OKJ 54 623 02) 1 éves képzésre

A szakképesítéssel legjellemzőbben betölthető munkakör, foglalkozás: Erdő- és vadgazdálkodási technikus (Kerületvezető erdész, Beosztott erdész, Kerületvezető vadász, Beosztott vadász, Erdőművelő, Fakitermelő, Vadász-vadtenyésztő)

JELENTKEZÉSI LAP Erdésztechnikus (OKJ 54 623 02) 2 éves képzésre

A szakképesítéssel legjellemzőbben betölthető munkakör, foglalkozás: Erdő- és vadgazdálkodási technikus (Kerületvezető erdész Beosztott erdész, Kerületvezető vadász, Beosztott vadász, Erdőművelő, Fakitermelő, Vadász-vadtenyésztő)

Kérjük, hogy a kitöltött jelentkezési lapot postai úton a Kiss Ferenc Erdészeti Technikum 6721 Szeged, József Attila sgt. 26. címre küldjék.

Szkennelt jelentkezési lapokat az iskola hivatalos e-mail címére: igazgato(kukac)kissf-szeged.sulinet.hu várunk.

Érdeklődés esetén, kérjük vegye fel velünk a kapcsolatot az alábbi űrlap kitöltésével!

Ha további információra van szüksége, kérjük írja meg nekünk és kattintson a KÜLDÉS ikonra!

[recaptcha]