Tanulmányút Sopronban és a Soproni Egyetemen


Szaktanári kísérettel soproni tanulmányúton vettek részt iskolánk 11. évfolyamos tanulói közül azok, akik határozott továbbtanulási elképzeléssel rendelkeznek. A március 8-10-ig tartó háromnapos látogatáson 12 tanulónk ismerhette meg Sopron városát, és a Soproni Egyetemet. A csapat kalauzolását Dr. Facskó Ferenc az egyetem erdőmérnöki karának dékáni hivatalvezetője vállalta, ezúton is köszönjük neki a széleskörű és mindenre kiterjedő ismertetést az egyetemről, valamint helytörténészeket megszégyenítő városbemutatását. Tanulóink a soproni tartózkodás három napja alatt részt vettek városnéző túrán, dékáni üdvözléssel egybekötött tájékoztatón, két egyetemi előadáson (matematika és növényrendszertan), botanikuskerti sétán és könyvtárbemutatáson. Iskolánk csapata megtekinthette az erdőmérnöki kar különleges és egyedülálló herbáriumát és tanulóink kipróbálhattak egy új Harvester szimulátort is. Külön élményt jelentett mindenkinek, hogy egy szervezett buszos kirándulás keretében ellátogathattunk a rendszerváltás történelmi emlékhelyére a Páneurópai Piknik Parkba és a Fertő tóhoz, ahol a gróf Széchényi Ferenc által építtetett Gloriettből gyönyörködhettünk az elénk táruló kilátásban.


Skip to content