Városfásítás

A Kiss Ferenc Erdészeti Szakgimnázium diákjai sokadik éve vesznek részt nem csak az erdők, de Szeged városának fásításában is. A diákok az iskolai gyakorlatok keretein belül hétközben vagy hétvégén végzik ezt a munkát. Ez a tevékenység nem csak a testet erősíti, hanem a csapatok közötti összetartást is hiszen egy embernek sokáig tartana a földlabdás csemeték elültetése. Az ültetés minden év novemberben kezdődik nagy odafigyeléssel, hiszen a jövő generációjának és a városnak teszünk jót. A csemeték alá humuszt, trágyát és vízmegkötő zselét helyezünk, hogy a kis fa tavasszal a legjobb eséllyel indulhasson a további növekedésének. Iskolánk a fásítási tevékenységét minden évben folytatni kívánja, ezzel is elősegítve környezetünk és a természet megújítását.

Taskovity Balázs
12/A