Könyvtárlátogatáson vettek részt tanulóink


A Kiss Ferenc Erdészeti Szakgimnázium 9. évfolyamos diákjai könyvtárlátogatással egybekötött intézménybemutatáson vettek részt a Somogyi Károly Városi és megyei könyvtárban. Az esemény időtartama alatt tanulóinkat Piri Ildikó igazgatóhelyettes, Sinka Márta és Sára Péter könyvtárosok vezették körbe. Útmutatásukkal tanulóink megismerhették ennek a majd 1 millió dokumentumot tároló létesítménynek a működését és betekintést nyerhettek egy nagyvárost kiszolgáló közintézmény működésébe. Színesítve az ottlétünket és élménydúsabbá téve a könyvtárlátogatást, izgalmas játékon és érdekes, az olvasói szokásokat feltáró beszélgetésen vehettek részt tanulóink. Nagy élményt jelentett mindenkinek, hogy a digitális kor kihívásait szem előtt tartva a könyvtár dolgozói egy Kahoot! nevű játékkal próbálták meg diákjainkat inspirálni, felkelteni érdeklődésüket a könyvtár és annak története iránt. A modern informatikai eszközöket használva új élményeket szereztek tanulóink és tudatosult bennük, hogy egy ilyen intézmény már nem csak dokumentumok tárolására használt épület. A könyvtárlátogatás alatt diákjaink olvasói szokásait is szeretették volna felmérni, erre kiváló hely volt a külön erre a célra kialakított KAMASZ-O-DOKK nevű olvasói rész. A látogatás végén sok új élménnyel tértek haza tanulóink.

A könyvtár dolgozóinak ezúton is köszönjük a lehetőséget, hogy ellátogathattunk hozzájuk és megismerhettük ezt az intézményt!


Skip to content