Globális felmelegedéssel kapcsolatos előadáson vettek részt tanulóink

Az SZTE Mezőgazdasági Karának egyetemi tanára Dr. Makra László tartott előadást a Szent-Györgyi Albert Agóraban “Globális környezetszennyezés, globális felmelegedés” címmel. Az eseményen a Kiss Ferenc Erdészeti Szakgimnázium Zöld DÖK (Zöld Diákönkormányzat) csapatának tagjai is képviseltették magukat, Kis-Rózsa Valentina környezettan tanár vezetésével. Dr. Makra László előadásával arra szerette volna felhívni a hallgatóság figyelmet, hogy milyen környezeti változásokat idéz elő az emberiség a természetben, és ezek a globális folyamatok milyen módon befolyásolják életünket. Beszédében a tanár úr elmondta, ha szeretnénk környezettudatosan élni akkor nagyon fontos azokat a törvényszerűségeket megismerni és betartani, amik megóvják a természetet. Ha az emberek többsége megváltoztatná a jelenlegi szemléletét és a globális környezettel kapcsolatos nézeteit akkor talán lenne rá esély, hogy környezetünk állapotának kedvezőtlen hatásai lassuljanak, hiszen minden apró emberi cselekedet összeadódik.

A Kiss Ferenc Erdészeti Szakgimnázium Zöld Dök csapatának az előadáson megjelent tagjai:

Kis-Rózsa Valentina környezettan tanár
Füri Laura Vivien