„Nyisd ki a szemedet és csökkentsd a szemetet!”


A fenti jelmondattal indult az Európai Hulladékcsökkentési Hét, amely 2019. november 16-án vette kezdetét és egy hétig tart.Az idei év kiemelt témája a környezettudatos szemléletformálás volt, különösen nagy hangsúlyt helyezve a felesleges hulladék keletkezésének megelőzésére. A szegedi Kiss Ferenc Erdészeti Szakgimnázium is csatlakozott a kezdeményezéshez, és ennek okán igyekszünk a szelektív hulladékgyűjtésre a megszokottnál is jobban figyelni! Iskolánk tanárai sok éve fáradhatatlan munkával oktatják a diákokat a környezettudatosság jegyében, az ÖKOiskola cím birtokában pedig kötelességünknek érezzük, hogy tanulóinkat felelős és a környezetükre érzékeny emberekké neveljük! Éppen ezért megragadva azt, hogy Hulladékcsökkentési Hét van diákjaink egy csoportja tanulmányút keretében ellátogatott a Sándorfalvi úti regionális hulladékkezelő telepre. Ez a hatalmas és korszerű feldolgozó központ, a sárga zsákos technológia révén kiemelkedő hatékonysággal képes a beérkező szemetet kezelni. Iskolánk diákjai érdeklődéssel szemlélték a munkafolyamatokat, az ott töltött idő alatt pedig, ha nem is teljesen de részben megismerték a telep működését.

A telep vezetésének ezúton is köszönjük a lehetőséget, hogy ellátogathattunk és megismerhettük a terület működését!


Skip to content