Alföldi Erdőkért Emlékérmeket adtak át volt tanulóinknak


A hazai erdészek kiváló munkáját méltatta, és az erdészet aktuális kérdéseiről tartott előadást a Bács-Kiskun megyei Lakitelken Zambó Péter az Agrárminisztérium Földügyekért felelős államtitkára. A 2019. november 12-én megrendezett kutatói napon a hazai erdőgazdálkodás aktualitásai mellett szóba kerültek a jövőt érintő fontos kérdések is. A rendezvényt az Alföldi Erdőkért Egyesület kitüntetéseinek átadása zárta, melynek keretében a szegedi Kiss Ferenc Erdészeti Szakgimnázium volt diákjai közül négyen is elismerésben részesültek.

Balogh Kömpöcz József, Brecsok Sándor, Hernik Ervin Pál, Ignáth János és Szabó István erdészeti szakemberek munkáját az Alföldi Erdőkért Emlékéremmel ismerték el!

  • Balogh Kömpöcz József Kisszálláson született, szakmai életpályája minden szállal az erdőhöz kötötte. 39 éven keresztül kerületvezető erdészként dolgozott a vakmajori kerületben. Az öregségi nyugdíj betöltését kövezően 49 évnyi munkaviszony után 2019.szeptember 8-án vonult nyugállományba.
  • Brecsok Sándor képesített erdészként végzett Szegeden 1986. június 11-én. Jelenleg kerületvezető erdészként a Monori Erdészet Nyíregyházi kerületében dolgozik, minden idejét hivatásának és családjának szenteli.
  • Hernik Ervin Pál 1981-ben végzett a Kiss Ferenc Erdészeti Technikumban. Jelenleg a Szolnoki Erdészet kerületében dolgozik immár 39 éve, példaértékű munkával és társai segítségével tartja rendben kerületét.
  • Ignáth János 1955. szeptember 26-án született Hajdúhadházon. A technikumot Szegeden végezte el, tanulmányait 1976-ban fejezte be. 45 éves erdőgazdasági munkája alatt sok száz hektárnyi erdőterületet újított meg kollégáival.
  • Szabó István 1955-ben született Ásotthalmon, 1973-ban érettségizett Szegeden. 2 évre rá kitűnő eredménnyel erdőgazdálkodási technikus végzettséget szerzett. Elkötelezett szakmai munkáját a Kiskunság erdeinek gondozására tette fel, 46 évnyi munkaviszony után 2019. augusztus 21-én vonult nyugállomanyba.

Volt diákjainknak ezúton is köszönjük, hogy kivételes életútjukkal példaértékűen képviselik a szegedi Kiss Ferenc Erdészeti Szakgimnáziumot!

 

Fotó: Fekete István

Alföldi Erdőkért Egyesület 2019-es kutatói napjáról az alábbi linken olvashatnak!


Skip to content