Beszámoló a XXVIII. Országos Ifjúsági Vadászvetélkedőről

A 2019-es Országos Ifjúsági Vadászvetélkedőnek a Kaposvári SZC Dráva Völgye Gimnáziuma és Kollégiuma adott helyet szeptember 25 és 27-e között. A majd egy éven át tartó felkészülés után elszántsággal és izgalommal telten indultunk el Barcsra. Az első nap skeet és bukócél lövészeti versenyszámokat teljesítettünk, másnap ünnepélyes megnyitóval vette kezdetét a felismerésekkel, szakmai és etikai teszttel teli délelőtt. A délután folyamán az ügyességünket bizonyíthattuk láncfűrész -, fegyver szereléssel, ládacsapda élesítéssel és trófeabírálattal. A késő délutáni órák főleg ismerkedéssel és remek beszélgetésekkel teltek. Az utolsó napot minden versenyző nagy izgalommal várta, a délelőtt folyamán szóbeliznünk kellett egy öt tagú szakmai zsűri előtt. A versenyszám végeztével elérkezett az eredményhirdetés, amely kisebb csalódással járt, mert csapatban a 4. helyre kerültünk.

Összességében mind a felkészülés mind a verseny folyamán rengeteg ismerettel gazdagodtunk és sok tapasztalatot szereztünk, ehhez az iskolánk támogatása és felkészítő tanáraink áldozatos munkája segített hozzá, amit az egész csapat nevében köszönök.

A 2019-es csapat tagjai: Csóti Viola, Csányi Emese, Krizsán János és Gyarmat Ruben.

Csányi Emese 12/B osztályos tanuló