Tanulmányút a Pilisben és a Mátrában

A Kiss Ferenc Erdészeti Szakgimnázium 11/a osztályának 21 tanulója 2019. május 3-5. közötti időszakban tanulmányúton vett részt a Pilisben és a Mátrában. A kirándulás fő témája a hegyvidéki erdők növényvilágának tanulmányozása volt a tavaszi időszakban. Az út során a diákoknak számos olyan növényfaj meghatározására nyílt lehetősége, amellyel a Szeged környéki erdőkben nem találkozhatnak.

A tanulmányút részét képezte egy több mint 10 km hosszú túra, amit a kitartó erdészcsapatnak a hideg és esős idő ellenére zökkenőmentesen sikerült teljesítenie. A túrázás élményét fokozta a Pilis Parkerdő Zrt. Visegrádi Erdészeténél dolgozó erdészetvezető, Némedy Zoltán szakszerű szakmai vezetése. Kalauzolásával nemcsak az erdőtársulásokat és a típusjelző növényfajokat ismerhették meg az érdeklődő diákok, hanem a termőhely és a növények kapcsolatát is.

A kirándulás nemcsak szakmai szempontból volt hasznos, hanem a csapaépítést is elősegítette. A tanulmányutat a diákok jó hangulatú bográcsozással zárták.

Svéda Gergely Róbert
Szakmai igazgatóhelyettes