Talajok Világnapja kiállítás

Amióta létezik a Talajok Világnapja, azóta minden évben egy kis kiállítással hívom fel a tanulóim figyelmét ezen jeles napon keresztül a talajok jelentőségére.

Az idei évben is Stefanovits Pál, kiváló talajtudós talajvédelmi tízparancsolatának utolsó gondolata volt a kiállítás mottója, miszerint:

„Ne feledd, hogy a talajon nem csak állsz, hanem élsz is!”

Az idei kiállításon a 10A és 10B tanulói által készített plakátok, rajzok kerültek ki a paravánokra. A tanulók, ezeken a talajtan egy-egy fontos, az idei évben eddig tanult tananyagrészét igyekeztek rajzos formában érzékeltetni, olyanokat, mint például a talajképző kőzetek kialakulása, a talajképződés, vagy a humuszformák. Ezzel nem csak elmélyülnek a tananyagban más módon is, mint ahogy egy szokványos tanórán tehetik, de iskolatársaiknak is emlékeikbe idézhetik a tizedik osztályban talajtanból tanultakat. Ezúton is köszönöm a két osztály kiváló kreativitását és munkáját.

Kis-Rózsa Valentina