Erdészavató a Kárász utcán

2018.11.22-én nekünk 9.-eseknek is megrendezték a 11.-esek a hagyományos Kárász utcai hajtást. Már minden kilencedikes várta ezt a vadász avatót, mivel mindig azt hallgattuk, hogy ez milyen jó, és hogy várni fogjuk. Nem mondtak badarságot, mert valóban jól éreztük magunkat. A hajtás a Dugonics térről indult, majd a Klauzál tér felé hajtottak minket. Onnan kellett egyszer a 9.A-s, majd a 9.B-s tanulóknak szaladni vaddisznó, szarvas, valamint borz bőrrel a hátukon. A 11.-esek voltak a hajtók, akiknek a vadnak öltözött kilencedikeseket kellett hajtaniuk, majd hangos névkiáltást követően jelképesen ,,lelőtték” a vadakat. Ilyenkor a szaladó évfolyamból, ha lelőttek valakit, a hátunkon lévő bőrrel együtt össze kellett esni. Majd jöttek a 11.-esek és valakit 4 lábánál fogva, többeket pedig egymás hátán kísérték, vitték az avatás helyszínére, ami a Klauzál tér volt. Ott az elejtett vadak tiszteletére és a vadászok üdvözlésére az iskola kürtösei kürtöltek. Majd jött a nagy pillanat, amikor is jöttek az erdészkeresztszülők és felavattak minket. Élményekkel teli vadászavató volt. Mindenki nagyon élvezte, még a hideg és csepergő eső ellenére is. Élmény volt látni, hogy az arra járó emberek, diákok milyen rácsodálkozással nézték ezt a nem minden napi eseményt.

Bálint Bernadett

2018.11.22-én zajlott le az iskola egyik legjelesebb ünnepe a vaddisznó hajtás a Kárász utcán. Én, mint az egyik 11. évfolyamos résztvevő, is jelen voltam az avatón. A kilencedikes diákok nagyon izgultak az avató miatt. Sokan nem tudták, hogy pontosan mit kell csinálniuk majd, de az avató előtt rövid tájékoztatót tartottunk nekik. A 9.A osztály volt a vadász és a 9.B osztály volt a lőhető vadak. A diákok miután megtudták mi a feladatuk, türelmesen vártak a hajtókra és vadászokra, hogy összeszedjék őket. Az időjárás nem nagyon kedvezett nekik, mert esős volt az idő, de erdészek vagyunk, nem cukoremberek, hogy elolvadjuk egy kis esőtől. A késői szervezés miatt voltak ugyan csúszások, de ezek mind megoldódtak. Az elsősök élvezték az avatót és a harmadévesek egymás közt jót nosztalgiáztak, hogy a mostani 13.-osok mikor őket avatták, ők is hogy élvezték.

Vaiszab Ambrus

Az eseményről fényképeket az alábbi linkre kattintva láthatnak.