Légpuskás lövészet, vadfajok trófeáinak felismerése, „giga-hinta”

Pályaorientációs nap keretében szervezett programokat nyolcadikos gyerekek számára egymással karöltve a NAK Csongrád Megyei Igazgatósága a Dalerd Zrt. és a Kiss Ferenc Erdészeti Szakgimnázium. Először a Dalerd Zrt. képviseletében Fazekas József, termelési vezérigazgató-helyettes fogadta az érdeklődő gyerekeket egy rövid túrára a Tisza-menti galériaerdőben. A terepi séta után a Kiss Ferenc Erdészeti Szakgimnázium iskolaépületébe látogattak az erdész szakma iránt érdeklődő általános iskolások. Ezután a szakgimnázium csemetekertjében folytatódott a program. Ez a helyszín adott otthont a diákok csapatversenyének; többek között vadfajok trófeáinak és állathangok felismerésében, légpuskás lövészetben, kézi fűrészelésben, ehető-mérgező erdei élelmek megismerésében mérhették össze tudásukat.

A pályaorientációs nap résztvevői az élményeken kívül sok ajándékkal térhettek haza; a legnagyobb örömet talán a kis tölgycsemeték okozták, amelyeket mindenki saját kertjében ültethet majd el.

Gratulálunk a verseny minden résztvevőjének, különösképpen a győztes csapat tagjainak.

Svéda Gergely Róbert
Szakmai igazgatóhelyettes, erdőmérnök tanár