preloder

Függő játszma

Máté Bence világhírű természetfotós a Kiss Ferenc Erdészeti Szakgimnázium volt tanulója, az MTVA Jónak lenni jó programjában ajánlotta fel Függő játszma – című világhírű képét. A fiatal természetfotós ezt a képet fél év előkészület után, Costa Ricaban készítette.

Máté Bencéről iskolánk volt igazgatója Halápi Nándor az alábbiakat mondta: „Tudom Bence rengeteget készül minden egyes képére, megkomponálja a képet, és képes egy képért akár félévet is dolgozni.” A Jónak lenni jó programba érkezett felajánlásokat idén a Máltai Szeretetszolgálat kapja.

Máté Bence természetfotós, legjelentősebb díját 2010-ben Londonban a Marvel of Ants (Árnyjáték) című képével nyerte el. A díj nemzetközi szinten nagyon jelentős, a természetfotózás Oscar-díjának is nevezik. A BBC Wildlife Magazin és a Londoni Természettudományi Múzeum közös szervezésében megrendezett pályázat keretein belül kerül kiosztásra minden évben. Volt diákunk jelenleg a BBC világverseny történetének eddigi legeredményesebb fotósa!

Rozsinszky László