Beszámoló a Bársony István Ifjúsági Prózamondó Versenyről

A Bársony István Ifjúsági Prózamondó Versenyre az idén is jelentkezett iskolánk 4 tanulója. Mint minden évben idén is dobogós helyen végeztünk, csapatunk első helyezett lett. Ezen eredményeket köszönhetjük az időben elkezdett felkészülésnek. Sajtósné Nagy Katalin tanárnő már ismerte az érdeklődési körünket, s így ahhoz válogatott novellákat a számunkra, amikből mi versenyzők választottuk ki véglegesen a prózákat. A felkészülésre szánt idő mindig jó hangulatban telt. Kötetlenebb volt mint egy tanóra, a felelősséget azonban mindig éreztük. A verseny Keszthelyen került megrendezésre, ahol szintén jó hangulatban telt el az idő. Alkalmunk nyílt megtekinteni a kastélyt is, melynek az egyik pincéjében ebédelhettünk. Az eredményhirdetésig a trófeakiállítást és a kastély múzeumát nézhettük meg.

Jakab Renáta

12. osztályos tanuló