Tapasztalatok az Országos Haditorna Versenyről

A Honvédelmi Minisztérium idén, 2017. október 11-én is megrendezte az Országos Haditorna elnevezésű versenyt. A verseny a szegedi Vasutas Sport Egyesület telephelyén került megrendezésre. A versenyen 14 csapat indult, különböző tanintézetekből. Iskolánk 2 csapatot állított ki a 10.A és 11.A osztályokból. A verseny napján ragyogó napsütéses idő volt mindannyiunk örömére. A regisztráció után ünnepélyes megnyitóra került sor. A versenyzők a következő feladatokban vettek részt: honvédelmi totó, egészségügyi ismeretek, légpuska-lövészet, tájfutás, tereptan és térképészeti ismeretek totó, akadálypálya, kézigránát célba dobás és fegyveres váltófutás. Diákjaink nagy lelkesedéssel és fegyelmezetten vettek részt minden feladatban. A fegyveres 400 m-es váltófutásnál a nézők tapssal és biztató bekiabálásokkal is drukkoltak a résztvevőknek. Tanulóink igazán kitettek magukért, azonban csak az első három helyezett jutott tovább az országos megmérettetésre. Az eredményhirdetés előtt minden résztvevőt és kísérőt a rendezőség meghívott babgulyásból és rétesből álló ebédre. A csapatmunka növelte aktivitásukat és fejlesztette együttműködésüket.

Varga Sándor


Skip to content