Gombák után kutattunk a sándorfalvi erdőben!

A mai napon újra sor került iskolánk gombász szakkörének terepi gyakorlatára. A szakkör keretein belül lehetőségünk nyílt a sándorfalvi erdőben gombázni. Az iskolából körülbelül 2 óra magasságában indult el a 9 főt számláló kis csapatunk. A helyszínre érve Kis-Rózsa Valentina tanárnővel elindultunk az erdő sűrűjében. Nyárasok, fekete fenyvesek, akácosok, néhol tölgyekben jártunk. A fafajoknak olykor lényeges szerepe van a gombák előfordulási helyét illetően, hiszen a fenyők savanyú kémhatású talaján érzi jól magát a fenyő tunórú, amiből nagy mennyiséget találtunk nem kis örömünkre. A nagy őzlábgomba nitrogénigényes, ezért gyakori az akácosok alatt, de máshol is találtunk szép számmal, kár, hogy nagy részük már elöregedett. A nyárfa érdestinúrú egy gyökérkapcsolt faj, mely kifejezetten nyárfával él szimbiózisban. Ezen kívül találtunk még karcsú őzlábgombát, gyapjas tintagombát, csigagombát, rozsdasárga tölcsérgombát, barna nyálkásgombát, nyárfapereszkét, könnyező szálkásgombát, sereges tintagombát valamint világító tölcsérgombát. Köszönjük a Tanár Nő vezetését és segítségét!

Grácin Edit 13/B