Vért adtak az erdészek

Idén októberben ismét vért adtak a Kiss Ferenc Erdészeti Szakgimnázium diákjai és dolgozói. Az esemény rendszeresen megrendezésre kerül az iskola történetében. A nagy érdeklődés bizonyítéka, hogy egész osztályok döntöttek úgy, hogy élnek a segítségnyújtás ezen lehetőségével. A főként szakképző évfolyamra járó tanulók és az iskola dolgozói fejenként átlagosan 4,5 deciliter vért adtak. Sajnos nem mindenki felelt meg a véradás követelményeinek a megfázás, és az őszi influenzaszerű tünetekkel járó betegségek miatt sok jelentkezőnek most nem volt lehetősége segíteni. A rendezők feltétele volt, hogy a jelentkező nagykorú, 18 évet betöltött személy legyen, friss tetoválással ne rendelkezzen és gyógyszert se szedjen. Kizáró ok volt továbbá a jelentkező alacsony testsúlya is, 50 kilogramm alatt nem adhatott vért senki. Az intézmény vezetése azt tervezi, hogy iskolánk folytatja az évenkénti véradás hagyományát, ezzel is segítve a közösséget amelyben élünk.

A nap végére csaknem 15 liter vért adtak diákjaink és dolgozoink, akiknek ezúton is köszönjük önzetlenségét!


Skip to content