Fiatalok az Európai Erdőkért 2017

Eredményeink a Fiatalok az Európai Erdőkért (“Young People in European Forests”) versenyen.

A YPEF verseny célja, hogy a résztvevő középiskolás diákok megismerjék Európa és az egyes országok erdeit, az erdők természet- és környezetvédelemben betöltött szerepét, az ehhez kapcsolódó erdészeti tevékenységeket, valamint a természeti erőforrások megőrzésnek lehetőségeit és a fenntartható gazdálkodás szükségességét saját környezetükben és európai léptékben egyaránt.

A versenyhez csatlakozott országok: Ausztria, Csehország, Észtország, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Magyarország, Németország, Portugália, Románia, Szlovénia, Ukrajna, Szlovákia, Belgium, Svájc, Norvégia, Görögország, Finnország, Ciprus, Moldova.

A verseny 2-3 fős csapatokban zajlik. Iskolánk csapatának tagjai: Bucin Félix, Bíró Imre, Chudi Levente (idén már 12. osztályos tanulók). A csapattagok nem lehetnek fiatalabbak 15 és nem lehetnek idősebbek 19 évesnél az aktuális tanév kezdetén.

A verseny nyelve angol. A verseny nemzeti szakaszának első fordulójában a feladatok magyar nyelven kerülnek megfogalmazásra, a nemzeti és nemzetközi döntő feladatai kizárólag angol nyelvűek.

A nemzeti szakasz döntője során az európai erdőkre vonatkozó általános és az egyes országokra vonatkozó speciális tesztkérdések alkották a feladatlap kérdéseit. A feladatlap mellett a döntőre, adott témában tudományos posztert kellett készíteni minden csapatnak

ELSŐ, NEMZETI FORDULÓ

Az első forduló szép eredménnyel zártuk 2-4. helyen pontegyezéssel jutottunk a nemzeti döntőbe. Az YPEF 2017 verseny első fordulójában  22 iskola, 55 csapata vett részt.

Eredmények

A döntőbe jutott csapatok:

• Baár-Madas Református Gimnázium: Balsai Lili, Boldizsár Imre, Uri Benjámin
  • Ferences Gimnázium: Fromann Petra, Szoltsányi Katalin, Tardy Júlia
  • Kecskemét Katona József Gimnázium: Görög Vivien, Szőke Réka, Juhász Péter
  • Kiss Ferenc Erdészeti Szakképző Iskola: Bíró Imre, Bucin Félix, Chudi Levente
  • Baár-Madas Református Gimnázium: Farkas Edina, Hamilton Phyllida, Török Tímea
  • Bársony István Mezőgazdasági Szakképző Iskola: Zevegyi Levente, Ráhai Soma, Varga Máté
  • Roth Gyula Erdészeti, Faipari Szakképző Iskola és Kollégium: Erdődi Attila, Okres Bence, Szűcs András
  • Bársony István Mezőgazdasági Szakképző Iskola: Micskei Dávid, Rácz Gergő, Király Róbert
  • Roth Gyula Erdészeti, Faipari Szakképző Iskola és Kollégium: Takács László, Bagi Laura, Varga Mátyás
  • Esztergomi Dobó Katalin Gimnázium: Szén Máté, Sárik Gergő, Baki Péter
  • Teleki Blanka Gimnázium: Erdélyi Anna, Szabados Larina, Csonka Emília

A döntőre készített poszter témája az erdőtűz volt.

Az angol nyelven zajló nemzeti döntő nehezebbnek bizonyult, csapatunk helyt állt; ugyan a 11 hellyel, de komoly tapasztalatokkal tért haza, és tervezi a jövő évi versenyre való felkészülést.

Idén Sopronban rendezik a Fiatalok az Európai Erdőkben tanulmányi verseny nemzetközi döntőjét.