Tájékoztató a tankönyvrendeléssel kapcsolatban!

Tisztelt Szülök!

A tankönyvellátás rendje a 2017/2018-as tanévben az alábbiak szerint változik:

A kormány 1265/2017. határozata értelmében minden diák, aki a 2017/2018-as tanévben megkezdi középiskolai tanulmányait a 9. évfolyamon térítésmentesen jogosult tankönyvre! A határozat csak az 1-9. évfolyamba beiratkozott általános és középiskolás tanulókat érinti, a 10. évfolyamtól a tankönyvellátás rendje változatlan (fizetős vagy igazolás bemutatásával ingyenes)!

A térítésmentesen biztosított tankönyveket a 9. évfolyamosok a tankönyvosztás időszakában (augusztus) átvehetik az iskolában! Szeretnénk felhívni a szülők és a diákok figyelmét arra, hogy a tankönyvek az iskolai könyvtár tulajdonát képezik, azokért a tanuló felelősséggel tartozik!

Tanév végén a kölcsönzött könyveket a diákoknak hiánytalanul, leltári számra pontosan le kell adni! A tanuló a tanév végéhez (május) közeledve értesítést és listát kap a kölcsönzéseivel kapcsolatban!

A kiadott tankönyvek közül a munkafüzeteket nem kell visszahozni (ez érvényes minden évfolyamra)!

Az iskolában könyvrendelésre és vásárlásra nincs lehetőség, a szülők az alábbi weboldalon tudnak tankönyveket rendelni (www.webshop.kello.hu)!

Az esetlegesen elveszett, megrongálódott, használhatatlanná vált tankönyvek pótlása az alábbi módokon történhet:

• A diák vagy szülő kifizeti az okozott kárt
  • A diák vagy szülő egy új, illetve kevésbé használt típusazonos tankönyvvel pótolja az elveszett példányt
  • A diák vagy szülő felkutatja az eredeti példányt

Rozsinszky László

tankönyvfelelős tanár