OSZTV-s sikerek Barcson

Idén Barcson rendezték meg az Erdészeti és Vadgazdálkodási Technikus Tanulók Országos Szakmai Tanulmányi Verseny gyakorlati fordulóját. Ide a januári írásbeli versenyen legjobban szerepelt végzős erdész tanulók juthattak be. Iskolánkat 5 fő képviselte, név szerint: Csóti Mariann, Gregus Gergő, Puskás Győző, Szőllősi Richárd és Turuczki Balázs.

A kiválóan előkészített rendezvény gördülékenyen zajlott le, melynek végén Csóti Mariann a dobogó 2., Puskás Győző pedig a 3. fokára álhatott fel. A többi szegedinek sem kellett szégyenkeznie, hiszen Gregus Gergő 5., Turuczki Balázs 9., Szőllősi Richárd pedig a 14. helyezést érte el.

A verseny gyakorlati fordulóját összességében Puskás Győző nyerte meg. Ezeken kívül az egyes gyakorlati versenyszámok közül is jó néhányat iskolánk tanulói nyertek meg. Ezek a következők: határazonosítás: Puskás Győző, fakészlet-meghatározás: Turuczki Balázs, motorfűrészes versenyszám: Gregus Gergő, választékolás-számbavétel: Gregus Gergő, trófeaminősítés: Csóti Mariann. Szakmai különdíjat Csóti Mariann kapott.

Külön öröm, hogy a versenyen résztvevő diákok olyan magas szinten bizonyították szakmai felkészültségüket, hogy mindannyian jeles minősítésű technikusi oklevelet kaptak.

Gratulálunk a versenyzőknek és a felkészítő tanáraiknak! 

Skip to content